Best-Black-Range Hoods WCB3I36SBB
Sku: 13V36SBB
Dimensions Guide (en)
Owner's manual (en)
Owner's manual (en)
Installation guide (en)
Installation guide (en)
Warranty Details (en)
Warranty Details (en)
Additional documents(en)
Additional documents(en)
Highlights
Specifications
UPC# 26715259281 Depth 52.71 cm Height 65.41 cm
Width 91.12 cm Class Width 36" Series Name Ispira
Style Chimney Manufacturer Color Brushed Stainless Steel with Black Glass Color Black
Installation Wall Mount Blower Included Y Airflow 600 CFM
Ducting Information 3-1/4" x 10" Dishwasher-Proof Filters Y Speeds 4-speed Soft Touch Controls
Warranty
5-Year (Parts)  |  2-Year (Labor Only)
Technologies
Heat Sentry™  |  PURLED™ Light System  |  Code Ready Technology (CRT)
Information
120 V
Specifications
Dimensions Width35.87"Height25.75"Depth20.75"
Finish: Black
MPN: WCB3I36SBB
Product Details:
Depth
52.71 cm
Height
65.41 cm
Width
Class Width
36"
Series Name
Ispira
Style
Chimney
Manufacturer Color
Brushed Stainless Steel with Black Glass
Color
Black
Installation
Wall Mount
Blower Included
Y
Airflow
600 CFM
Ducting Information
3-1/4" x 10"
Dishwasher-Proof Filters
Y
Speeds
4-speed Soft Touch Controls
Warranty
Additional Information
Technologies
Information
120 V