Best-Grey-Range Hoods ICB3I36SBS
Sku: 13X36SBS
OR
Flexiti Financing
Unique Features:
• Internal Blower CFM: 230/600
• Sones Low/High:1.2/10.0
Dimensions Guide (en)
Owner's manual (en)
Owner's manual (en)
Installation guide (en)
Installation guide (en)
Warranty Details (en)
Warranty Details (en)
Additional documents(en)
Additional documents(en)
Highlights
Specifications
Hvi Certified Y UPC# 26715259397 Depth 55.88 cm
Height 58.73 cm Width 91.44 cm Class Width 36"
Series Name Ispira Style Island Manufacturer Color Stainless Steel with Brushed Grey Glass
Color Grey Installation Island Blower Included Y
Airflow 600 CFM Ducting Information 8" Round Dishwasher-Proof Filters Y
Speeds 4-Speed Soft Touch Controls
Warranty
5-Year (Parts)  |  2-Year (Labor Only)
Optional
Remote Control ACR3  |  10-Foot Flue Extension AEICB3SB
Technologies
Heat Sentry™  |  PURLED™ Light System  |  Code Ready Technology (CRT)
Information
120 V
Accessories
• Remote Control ACR3
• 10-Foot Flue Extension AEICB3SB
Specifications
Dimensions Width36"Height23.12"Depth22"
Finish: Grey
MPN: ICB3I36SBS
Product Details:
Hvi Certified
Y
Depth
55.88 cm
Height
58.73 cm
Width
Class Width
36"
Series Name
Ispira
Style
Island
Manufacturer Color
Stainless Steel with Brushed Grey Glass
Color
Grey
Installation
Island
Blower Included
Y
Airflow
600 CFM
Ducting Information
8" Round
Dishwasher-Proof Filters
Speeds
4-Speed Soft Touch Controls
Warranty
Optional
Additional Information
Technologies
Information
120 V