Bosch-Stainless Steel-French 4-Door B36CL80SNS
Sku: 90B0647S
Dimensions Guide (en)
Owner's manual (en)
Owner's manual (en)
Installation guide (en)
Installation guide (en)
Warranty Details (en)
Warranty Details (en)
Specifications
Total 21.0 cu. ft. Frost Free Y Interior Light Y
Digital Display Y Crisper Drawers Y Gallon Door Y
Wi-Fi Y Height (With Hinge) 183.0 cm Width 90.5 cm
Depth (Without Handles) 73.5 cm Weight 158.76 kg Class Width 35" to 37.9"
Depth (With Handles) 78.5 cm Class Height 70" and More Filtration Y
Ice System Interior Water System Interior Additional Freezer Information 3 Freezer Drawers
UPC# 825225953630 Door Hinge Left and Right Manufacturer Color Stainless Steel
Series Name 800 Series Color Stainless Steel Refrigerator Type French 4-Door
Counter-Depth Y
Technologies
Additional Dimensions
Appliance Dimensions with Hinges, Doors and Handles (H X W X D): 72" X 35 5/8" X 30 29/32"  |  Appliance Dimensions without Hinges and Doors (H X W X D): 71 1/2" X 35 5/8" X 24"  |  Required Cutout Size (H X W X D): 72" X 36" X 25"
Information
115 V  |  60 Hz  |  15 A
Door Hinge: Left and Right
Specifications
Dimensions Width35.63"
Finish: Stainless Steel
MPN: B36CL80SNS
Product Details:
Total
21.0 cu. ft.
Frost Free
Y
Interior Light
Y
Digital Display
Crisper Drawers
Gallon Door
Wi-Fi
Height (With Hinge)
183.0 cm
Width
90.5 cm
Depth (Without Handles)
73.5 cm
Weight
158.76 kg
Class Width
35" to 37.9"
Depth (With Handles)
78.5 cm
Class Height
70" and More
Filtration
Ice System
Interior
Water System
Interior
Additional Freezer Information
3 Freezer Drawers
Door Hinge
Left and Right
Manufacturer Color
Stainless Steel
Series Name
800 Series
Color
Stainless Steel
Refrigerator Type
French 4-Door
Counter-Depth
Technologies
Additional Information
Additional Dimensions
Information
115 V  |  60 Hz  |  15 A