Fulgor Milano-Stainless Steel-Range Hoods F4CW30S1
Sku: 46M17811
Features
  • LED — For perfect illumination of your cooking surface.
Dimensions Guide (en)
Owner's manual (en)
Owner's manual (en)
Installation guide (en)
Installation guide (en)
Videos
Fulgor Milano - Passione Italiana
Highlights
Electronic Controls  |  4 Speed Settings  |  LED Lighting  |  LED (2x) 1,2 W - 3200 K  |  69 dB Sound Rating  |  Baffle Filter
Specifications
Style Chimney Airflow 600 CFM Series Name Distinto
Manufacturer Color Scotch Brite Stainless Steel Color Stainless Steel Installation Wall Mount
Blower Included Y Speeds 4 Speed Settings Width 76.2 cm
Height 48.0 cm Depth 50.0 cm Class Width 30"
Information
430 W
Optional
FMFIL Charcoal Filter
Accessories
FMFIL Charcoal Filter
Specifications
Dimensions Width30"Height18.9"Depth19.69"
Finish: Stainless Steel
MPN: F4CW30S1
Product Details:
Style
Chimney
Airflow
600 CFM
Series Name
Distinto
Manufacturer Color
Scotch Brite Stainless Steel
Color
Stainless Steel
Installation
Wall Mount
Blower Included
Y
Speeds
4 Speed Settings
Width
76.2 cm
Height
48.0 cm
Depth
50.0 cm
Class Width
30"
Additional Information
Information
430 W