Monogram-Duct Kits ZX48DC12J
Sku: 36M6244J
About this Product
GE Monogram® offers a stainless steel stackable duct cover for 48" GE wall-mounted hoods. The cover features a height of 12" and includes four screws.
Specifications
Compatibility Compatible with GE 48" wall-mounted hoods: ZV48SSJSS UPC# 084691816430 Weight 2.72 kg
Width 41.91 cm Height 36.83 cm Depth 58.42 cm
Warranty 1 Year
Information
Stainless steel finish  |  Four screws
Dimensions
Overall height: 12"  |  Overall width: 19.6875"  |  Overall depth: 11.875"
Specifications
MPN: ZX48DC12J
Product Details:
Compatibility
Compatible with GE 48" wall-mounted hoods: ZV48SSJSS
Weight
2.72 kg
Weight
3.04 kg
Width
41.91 cm
Height
36.83 cm
Depth
Warranty
1 Year
Information
Dimensions