Thermador-Stainless Steel-French 4-Door T36BT120NS
Sku: 90T362NS
 Contact Us to Purchase
Specifications
Manufacturer Color Stainless Steel Door Hinge Left and Right Color Stainless Steel
Interior Light Y Frost Free Y Digital Display Y
Gallon Door Y Crisper Drawers Y Wi-Fi Y
Weight 256.28 kg Depth (Without Handles) 62.7 cm Class Width 35" to 37.9"
Width 90.8 cm Height (With Hinge) 212.3 cm Class Height 70" and More
Water System Interior Ice System Interior Filtration Y
UPC# 825225966289 Freezer 6.2 cu. ft. Refrigerator 12.7 cu. ft.
Total 18.9 cu. ft.
Technologies
Additional Dimensions
Flush Install Cutout Size (H x W x D) (in.): 84" x 36" x 25"  |  Proud Install Cutout Size (H x W x D) (in.): 84" x 35 1/2" x 24"