Zephyr-Stainless Steel-Combinations PRWB24C32CG
Sku: 13V2432G
Features
  • PRECISETEMP — Multiple internal sensors help maintain accurate temperatures
  • VIBRATION DAMPENING SYSTEM — Noise and vibration is reduced to minimize wine disturbance
  • 3-COLOR LED LIGHTING — Available in Cloud White, Deep Blue and Amber
Dimensions Guide (en)
Owner's manual (en)
Owner's manual (en)
Installation guide (en)
Installation guide (en)
Warranty Details (en)
Warranty Details (en)
Energy Guide (en)
Energy Guide (en)
Additional documents(en)
Additional documents(en)
Highlights
Specifications
Hinge Side Double Door Temperature Zones 2 Installation Freestanding
Color Stainless Steel Series Name Presrv™ Size Compact
Cabinet Color Black Manufacturer Color Stainless Steel Type Combinations
Weight 58.97 kg Depth 59.39 cm Width 60.64 cm
Height 86.06 cm Class Width 24" Wine Racks 7
Cans 64 Bottles 21 Total Capacity 5.2 cu. ft.
Glass Door Y Interior Light Y Lock Y
Digital Temperature Display Y Sabbath Y
Temperature Settings
38° - 65° F (wine side)  |  34° - 65° F (beverage side)
Optional
Technologies
PreciseTemp™ temperature control  |  Active Cooling Technology  |  Vibration Dampening System
Information
115V, 60Hz at Max. 1.5A